Վերջին շրջանում դերասանուհի Անժելա Սարգսյանի` համացանցում հայտնված խիստ անձնական լուսանկարները հասարակության բուռն քննարկման առարկա դարձան, ոմանց նույնիսկ«հացն ու ջուրըե:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Արայանը` Անժելա Սարգսյանի«տղամարդըե, համացանցում տեղադրել էր Անժելայի մերկ, անպարկեշտ լուսանկարները: Հոկտեմբերի 5-ին երիտասարդը ձերբակալվել է Հայաստանի քրեական օրենսգրքի 144-րդ (անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելը, պահելը, օգտագործելը կամ տարածելը) և 263-րդ (պոռնոգրաֆիկ նյութեր կամ առարկաներ ապօրինի տարածելը) հոդվածների մեղադրանքով:
Նշենք, որ Կարեն Արայանը օրենքով գող Շուրայի որդին է և նախկինում մեկ անգամ դատապարտված է եղել ավազակային հարձակման համար:
Հոկտեմբերի 6-ին«Երկիր մեդիաե հեռուստաալիքի«Կռվախնձորե հաղորդումը փորձեց որոշակի պարզաբանումներ տալ այս պատմությանը` հրավիրելով Անժելային և իր նախկին ամուսնուն: Հաղորդման ընթացքում նրանք տեղեկացրել են, որ մեկ տարի չորս ամիս է` բաժանված են, բայց շարունակում են ապրել նույն հարկի տակ, որ ամուսինը տեղյակ է կնոջ սիրային արկածի մասին: Պատմել են, որ երբ Անժելան իմանալով Կարենի անցյալի, նրա ծնողների«ով լինելու մասինե, որոշել է խզել կապը սիրեկանի հետ, վերջինս էլ սկսել է սպառնալ նրան` ասելով.«Կամ կապրես ինձ հետ, կամ ընդհանրապես չես ապրիե և որպես վրեժխնդրություն` տեղադրել է համացանցում այդ լուսանկարները: Դերասանուհու ամուսինը խոստովանել է, որ այդ լուսանկարներում ինքն է եղել Անժելայի հետ, և որ դրանք գողացել են իրենց տան համակարգչից:
Երկուշաբթի` հոկտեմբերի 17-ին YouTube կայքում տեղի ունեցավ«Չենք լռելուե երիտասարդական նախաձեռնության` Հայաստանի պատմության մեջ առաջին` նախապես հայտարարված և սպասված համացանցային վիդեոպրեմիերան:
«Չենք լռելուե-ի«Ճշմարտության մերկապարե վիդեոզրույցների շարքի առաջին թողարկման հյուրն էր Կարեն Արայանի մայրը` Մարինա Արայանը, ով թեմային առնչվող նոր բացահայտումներ էր արել` կապված, իր խոսքերով, Անժելա Սարգսյանի կողմից Կարենի դեմ ոստիկանությունում ներկայացված սուտ մեղադրանքների, նկարների` համացանցում հայտնվելու իրական պատմության և դրանցում պատկերված անձանց, Անժելայի և Կարենի միջև եղած հարաբերությունների, դերասանուհու`«Կյանքի խոսքե աղանդին անդամակցելու և բազմաթիվ այլ հարցերի վերաբերյալ, ասելով, որ չի լռելու և թույլ չի տալու, որ«իր անմեղ տղան հենց այնպես կորչիե:
Ըստ նրա` Անժելան«Կռվախնձորումե ոչ մի ճիշտ խոսք չի ասել և այն կերպարը, որում փորձել է ներկայանալ, բոլորովին չի համատասխանում նրա իրական կերպարին: Որ ինքը տեղյակ է եղել որդու և դերասանուհու կապի մասին և բնականաբար չի ընդունել այն` հորդորելով խզել կապը, իսկ որդին պատճառաբանել է, որ«չի կարողանում ազատվել նրանիցե: Ըստ տիկին Արայանի` Անժելան գաղտնի տեսանկարահանումների սիրահար է: Մի օր Կարենին
մի սկավառակ է տվել, որտեղ գաղտնի տեսախցիկով նկարահանված է եղել իր և իր«տղամարդուե սեռական հարաբերությունը: Կարենը բարկացել և կոտրել է սկավառակը` ասելով.«Ի՞նչ է, իմ գլխին էլ ես ուզում մյուսների նման սարքե՞լե: Անժելան ասել է, որ դա միայն իրենց է պատկանում և որ նման բան չի պատրաստվում անել: Կարենը մորն ասել է, որ զգուշորեն ուզում է վերջ տալ իր ու Անժելայի հարաբերություններին: Մարինա Արայանի խոսքերով` երբ Անժելան հասկացել է, որ Կարենը ցանկանում է իրեն լքել, ասել է, որ կկործանի Կարենին, քանի որ իր թիկունքին կշիռ ունեցող մարդիկ և հզոր եկեղեցի է կանգնած, ապա` սպառնացել, որ կտարածի, թե Կարենն իրեն բռնաբարել է: Երբ բռնաբարության մասին լուրն սկսվել է տարածվել` Կարենն ընկերներին ցույց է տվել, ապա շատ կարճ ժամանակով համացանցում տեղադրել և նորից հեռացրել իր և Անժելայի` մինչև գոտկատեղը մերկ (ոչ ավելի), գրկախառնված, երջանիկ դեմքերով լուսանկարները, որպեսզի ապացուցի, որ իրենց միջև այդպիսի հարաբերություններ են եղել, ոչ թե բռնաբարություն:
Ըստ տիկին Արայանի` Կարենն այնպիսի դաստիարակություն է ստացել, որ հարգելով առաջին հերթին իր ծնողներին, ապա շրջապատին` չէր կարող իրեն թույլ տալ և իր սեռական կյանքը մանրամասնող, անպարկեշտ լուսանկարներ տեղադրել համացանցում: Մարինա Արայանը կարծում է, որ անպարկեշտ լուսանկարները կարող է հենց ինքը` Անժելան սեփական PR-ի համար գցած լինի, կարող է` ամուսինը կամ նախկին սիրեկաններից որևէ մեկը: Մարինա Արայանի խոսքերով` Անժելան 15 հոգուց բաղկացած իր սիրեկանների ցուցակն է ուղարկել Կարենի բջջայինին, որը հիմա առգրավված է և գտնվում է ոստիկանությունում: Տիկին Արայանն ասում է, որ այս ամբողջ պատմությունը շատ լավ մշակված սցենար է:
Ապա նա մեղադրել է Անժելա Սարգսյանին մանկապղծության մեջ` ասելով, որ ոչ մի հայ կին իրեն նման բան թույլ չէր տա: Ինքը մի տեսասկավառակ է դիտել, որտեղ Անժելան մերկապար է պարում և դրան ներկա է նրա դուստրը (մանրամասները բաց ենք թողնում): Նա հայտարարել էր, որ այդ սկավառակը գտնվում է ոստիկանությունում: Սակայն ըստ ոստիկանության մամուլի ծառայության` Մարինա Արայանի կողմից իրենց ուղարկված տեսանյութը փորձաքննության է ենթարկվել, և պոռնոգրաֆիայի առկայությունը հերքվել է: Ոստիկանությունում նաև նշել են, որ դեռևս պարզ չէ` Մարինա Արայանն իր արած հայտարարության համար պատասխանատվության կենթարկվի՞, թե ոչ: Դա կերևա միայն նախաքննության ավարտից հետո:

Появившиеся в Интернете фотографии весьма интимного характера актрисы Анжелы Саркисян стали темой горячих общественных обсуждений. При этом скандал не только не затухает, а все больше разгорается…
Напомним: Карен Араян, «мужчина» Анжелы Саркисян, поместил в Сети откровенно порнографические фотографии и видеозаписи обнаженной Анжелы.
5 октября молодой человек был задержан по обвинению в совершении преступлений, предусмотренных статьей 144 (незаконный сбор, хранение, использование или распространение информации о личной или семейной жизни) и статьей 263 (незаконное распространение порнографических материалов или предметов) УК РА. Заметим между прочим, что Карен Араян - сын «вора в законе» Шуры и ранее был судим за разбойное нападение.
6 октября передача «Крвахндзор» («Яблоко раздора») телеканала «Еркир медиа» попыталась внести хоть какую-то ясность в эту историю и пригласила в студию Анжелу и ее бывшего мужа. Во время передачи они сообщили, что вот уже год и четыре месяца как разведены, хотя и живут под одной крышей, причем бывший муж знает о любовных приключениях бывшей супруги. Было сказано и о том, что когда Анжела, узнав о прошлом Карена, а также о том, «кто его родители», решила порвать с любовником, тот начал угрожать ей: «Или будешь жить со мной, или вообще жить не будешь!» - и из мести разместил ее фотографии в Интернете. Бывший муж актрисы сообщил, что мужчина вместе с Анжелой на этих фотографиях - он, и что эти фотографии выкрадены из их домашнего компьютера.
А 17 октября в YouTube состоялась первая в истории Армении заранее объявленная и с нетерпением ожидаемая видеопремьера, организованная молодежной инициативой «Не будем молчать!» Гостьей первого выпуска этого цикла видеобесед под общим названием «Стриптиз правды» стала Марина Араян - мать Карена Араяна. По ее словам, Анжела в
упомянутой телепередаче не сказала ни одного правдивого слова, а образ «невинной жертвы» нисколько не соответствует ее истинному облику. Мать знала о связи Анжелы и ее сына и, естественно, не одобряла ее. Она уговаривала сына порвать с актрисой, но тот утверждал, что «не может избавиться от нее». По словам г-жи Араян, Анжела была просто помешана на съемках на скрытую камеру. Как-то раз она показала Карену диск, на котором было записано, как они вдвоем занимаются любовью. Карен вспылил и сломал диск, сказав при этом: «Ты что же, хочешь сделать со мной то же, что и с остальными?!..» Анжела ответила, что это снято только для них двоих.
Карен признался матери, что собирается потихоньку расстаться с Анжелой. Однако Анжела, по словам Марины Араян, догадалась, что Карен собирается бросить ее, и пригрозила, что погубит его, потому что за ее спиной стоят влиятельные люди и могущественная церковь. Она также пригрозила, что распустит слух, будто Карен ее изнасиловал. И когда слух об изнасиловании стал распространяться, Карен показал друзьям, а затем на очень недолгое время поместил в Сеть фотографии, на которых изображены он и Анжела - обнаженные до пояса (и не более), улыбающиеся и обнимающиеся со счастливым видом. Эти фотографии должны были доказать: отношения между ними были такими, что ни о каком изнасиловании и речи быть не может.
Марина Араян считает, что эти фотографии могла выложить в Интернете сама Анжела - для собственного пиара. Не исключено также, что это мог сделать ее бывший муж или кто-то из любовников - Анжела даже послала Карену на мобильный телефон список из пятнадцати своих любовников (телефон в настоящее время изъят и находится в полиции). По словам матери Карена, вся эта история - хорошо спланированный сценарий.
Заодно Марина Араян обвинила Анжелу Саркисян в развращении малолетней дочери: ей довелось увидеть видеозапись, в которой Анжела исполняет стриптиз в присутствии дочери. Диск с этой записью, утверждает г-жа Араян, она передала полиции. Однако, как сообщили из пресс-службы Полиции РА, экспертиза присланного им Мариной Араян диска показала, что он не содержит порнографии. В полиции затруднились также сказать, будет ли привлечена Марина Ареян к ответственности за свои заявления. Это станет ясно лишь после завершения предварительного расследования.